Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci powiatu dzierżoniowskiego w trosce o bezpieczeństwo bezdomnych i samotnych prowadzą działania w ramach akcji ZIMA

Data publikacji 17.01.2022

Dolnośląscy policjanci realizując działania pomocowe w ramach akcji „ZIMA” systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. W każdej chwili można przekazywać informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni i reagujmy!

W ramach akcji "Zima 2021/2022" funkcjonariusze, a w szczególności dzielnicowi wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Miejskiej każdego dnia kontrolują i nadal będą kontrolować miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze zwracają również uwaga na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie ta grupa ludzi najbardziej narażona jest na zamarznięcie. Wszystkie działania mają charakter pomocowy, dlatego policjanci w trakcie wykonywania tych zadań udzielają informacji oraz wszelkiego wsparcia w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.

W przypadku ujawnienia osób bezdomnych w sytuacjach zagrażających ich życiu
i zdrowiu funkcjonariusze ułatwiają im dotarcie do noclegowni, schroniska lub miejsc, gdzie otrzymają niezbędną pomoc.

Dlatego zwracamy się z apelem do mieszkańców o przekazywanie policji oraz pracownikom socjalnym wszystkich informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich. Nie bądźmy obojętni również wobec osób nietrzeźwych, które przebywają na mrozie. Wspólnie możemy im pomóc i niejednokrotnie uratować życie.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony