Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kompletnie pijany podpalił kartony z zawartością styropianu na terenie Zamku Książ uszkadzając tym samym jego elewację

Data publikacji 18.01.2022

Funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu dzięki realizacji zebranych w sprawie informacji zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który będąc w stanie nietrzeźwości popalił znajdujące się we wnęce tunelu usytuowanego na terenie Zamku Książ kartony z zawartością styropianu, uszkadzając przy tym elementy elewacji oraz instalacji przeciwpożarowej. Mężczyźnie w związku z popełnionym przestępstwem grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci zgłoszenie otrzymali kilka dni temu około godziny 18.30. Niezwłocznie udali się na ul. Piastów Śląskich w Wałbrzychu. Według wstępnych ustaleń wynikało, że jeden z dwóch mężczyzn dokonał celowego podpalenia kartonów, po czym obaj uciekli z miejsca zdarzenia. Realizując kolejne zebrane informacje, przy współpracy z funkcjonariuszami ze Świebodzic, wytypowany został sprawca tego zdarzenia.

Funkcjonariusze operacyjni pierwszego komisariatu udali się na teren tego miasta, gdzie w jednym z budynków zatrzymali podejrzanego. 31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Oświadczył, że był kompletnie pijany. Nie potrafił przy tym wyjaśnić, dlaczego dokonał popalenia.

Za zniszczenie mienia może teraz trafić za kraty więzienia na 5 lat.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony