Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej dzięki publikacji wizerunku w mediach

Data publikacji 18.01.2022

Dzięki opublikowaniu w lokalnych mediach wizerunku osoby podejrzanej o kradzież rozbójniczą i wręcz lawinowemu odbiorowi społecznemu w tej sprawie, policjanci wpadli na trop sprawcy. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Legnicy. Teraz może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy kradzieży rozbójniczej przedmiotów spożywczych o wartości zaledwie 50 złotych. Do opisywanego zdarzenia doszło na początku października minionego roku. Funkcjonariusze, aby ustalić i zatrzymać sprawcę opisywanego przestępstwa, wykorzystali do tego celu stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach i lokalne media społecznościowe, na łamach których został publikowany wizerunek mężczyzny, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. Już następnego dnia po publikacji do polkowickich policjantów zaczęły wpływać informacje od osób, które nie tolerują tego typu zachowań i przede wszystkim chcą pomóc.

Sprawca po publikacji wizerunku zapadł się jednak pod ziemię. W wyniku podjętych czynności operacyjnych nie przeszkodziło to jednak policjantom ustalić jego miejsce pobytu. Nasi funkcjonariusze udali się do Legnicy, gdzie podejrzewany mężczyzna na ich widok wbiegł do mieszkania i znów zniknął. Było to jednak chwilowe. Polkowiccy kryminalni odkryli przestrzeń za ścianą i wejście przez szafę do kolejnego pokoju, gdzie ostatecznie na rękach 40-latka zawitały policyjne kajdanki.

Policjanci dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do ustalenia, a następnie zatrzymania 40-latka z Legnicy. Postawa mediów i społeczeństwa świadczy o tym, że nie ma powszechnej tolerancji na tego typu zachowania. Zatrzymanemu został przedstawiony zarzut kradzieży rozbójniczej, za która grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony