Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chował się w galeriach przed zamknięciem, a następnie okradał stoiska handlowe

Data publikacji 19.01.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem. Mężczyzna chował się przed zamknięciem w miejskich galeriach handlowych, a następne na pasażu okradał stoiska handlowe. Jego łupem padło kilka tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że ma na koncie co najmniej 7 takich czynów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu I w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem.


Jak ustalili funkcjonariusze, 19-latek od października ubiegłego roku do stycznia br. dopuścił się na terenie miasta co najmniej 7 kradzieży z włamaniem. Mężczyzna chował się w jeleniogórskich galeriach handlowych przed ich zamknięciem, a następnie okradał stoiska handlowe znajdujące się na pasażu. Jego łupem za każdym razem padła gotówka. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych.


Policjanci powiadomieni o zdarzeniach rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych przestępstw. W wyniku prowadzonych czynności, zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 19-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że sprawca ma na koncie więcej podobnych czynów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony