Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Babciu, Dziadku! Nie dajcie się oszukać!” Dzieci jaworskich policjantów apelują do seniorów o ostrożność i rozwagę

Data publikacji 21.01.2022

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci jaworskich policjantów postanowiły ostrzec seniorów przed oszustami, którzy nieustannie - podając się za wnuczka czy policjanta - wyłudzają od nich pieniądze i kosztowności. Z okazji ich święta apelujemy do prawdziwych wnuczek i wnuczków. Składając życzenia swoim najbliższym pokażmy im film z apelem dzieci jaworskich policjantów, a następnie porozmawiajmy i uczulmy ich na to, co może im grozić. Nie zostawiajmy babci i dziadka samych w obliczu zagrożeń.

Nieustannie zdarzają się przypadki oszustw, gdzie przestępcy podszywając się pod funkcjonariuszy policji, kurierów czy nawet za członków rodziny zabierają seniorom często oszczędności całego życia. Choć o tych metodach dużo się mówi i są one dobrze znane, to w dalszym ciągu wiele osób zostaje pokrzywdzonych tego rodzaju przestępstwami. Oszuści sięgają po rozmaite sposoby, by uwiarygodnić się w oczach swoich ofiar. Wykorzystują łatwowierność i brak czujności zwłaszcza starszych i samotnych osób, grają na ich uczuciach i potrafią nimi manipulować.
Dlatego w trosce o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców Jawora oraz całego powiatu, najmłodsi członkowie rodzin funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze postanowili ostrzec seniorów w dniu ich święta przed oszustami, którzy niemal każdego dnia próbują wyłudzić od nich zaoszczędzone pieniądze.

Film zawiera nie tylko przestrogi dzieci skierowane do seniorów, ale także ukazuje jeden ze sposobów, jakimi posługują się przestępcy, aby oszukać osoby starsze. Na telefon seniorki zadzwoni bowiem fałszywy policjant, który poinformuje, że jej córka spowodowała wypadek
samochodowy. Z relacji oszusta wynika, że jeżeli seniorka nie wpłaci kaucji, jej córka trafi do więzienia. Czy seniorka uwierzyła oszustowi? Obejrzyjcie film i sami się o tym przekonajcie.

W dniu Babci i Dziadka pokażmy im przy okazji życzeń przygotowany spot. Nie zostawiajmy naszych bliskich samych w obliczu takich zagrożeń.

asp. szt.  Monika Kaleta

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt.  Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.1 MB)

Pliki do pobrania

  • 43.46 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony