Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci w ostatniej chwili odnaleźli mężczyznę, który podjął desperacki krok

Data publikacji 21.01.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna, otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który podjął dramatyczną decyzję i chciał popełnić samobójstwo. Z ustaleń wynikało, że 17-letni wrocławianin może przebywać na terenie Przedmieścia Oławskiego. W ramach współdziałania jednostek niemal natychmiast w poszukiwania włączyli się policjanci pionu prewencji z Rakowca i odnaleźli nastolatka. Dzięki posiadanemu wyszkoleniu i szybko podejmowanym trafnym decyzjom pomogli młodemu mężczyźnie, który bardzo pilnie potrzebował pomocy. Od razu po przybyciu na miejsce zatamowali u niego obfite krwawienie, a następnie poszkodowany został przetransportowany do jednego z miejscowych szpitali. Jego życiu i zdrowiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze z wrocławskiego komisariatu na Fabrycznej, otrzymali zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Ponieważ z posiadanych informacji wynikało, że może przebywać w rejonie Przedmieścia Oławskiego, natychmiast w działania zaangażowali się mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław – Rakowiec. Policjanci wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli na jednym z wrocławskich mostów. Mundurowi wybiegli z radiowozu i rozpoczęli rozmowę z 17-latkiem. Widząc rany na jego przedramieniu, natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i zatamowali obfite krwawienie.

17-latek był osłabiony i rozchwiany emocjonalnie, dlatego też funkcjonariusze posadzili go w radiowozie i kontynuowali pomoc. Młody mężczyzna został następnie przekazany pod opiekę medyków. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów, pozwoliła na nie dopuszczenie do tragedii i prawdopodobnie uratowanie kolejnego życia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693-403-817

Powrót na górę strony