Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierujący pod wpływem narkotyków i bez uprawnień, a pasażer poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości

Data publikacji 21.01.2022

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas interwencji okazało się, że mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierował pojazdem nie posiadając do tego uprawnień, dodatkowo będąc pod wpływem narkotyków. Natomiast siedzący obok pasażer okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

Policjanci z grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na terenie gminy Sulików kierującego pojazdem marki Opel, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas podjętej interwencji okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się pod wpływem metamfetaminy. Mężczyzna podróżował wraz z 36-letnim pasażerem, który okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 119 dni więzienia.

Kierujący za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków i bez uprawnień odpowie przed sądem. Natomiast za brak pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdu oraz brak obowiązkowego wyposażenia 35-latek został ukarany mandatami. Pasażer trafił do aresztu.

Przypomnijmy, że prowadzanie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto sąd wobec sprawcy wskazanego przestępstwa orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem narkotyków czy alkoholu stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony