Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowe urodziny Gabrysia

Data publikacji 21.01.2022

Kilka dni temu mama dwuletniego Gabrysia - małego mieszkańca Jawora, zgłosiła się do tamtejszych funkcjonariuszy z nietypową prośbą. Zapytała, czy jej syn z okazji swoich 2 urodzin mógłby posiedzieć w policyjnym radiowozie, gdyż jest to jego wielkim marzeniem. Mundurowi poruszeni tą historią postanowili zorganizować małemu solenizantowi niespodziankę. Wczoraj spełniło się marzenie Gabrysia - jaworscy policjanci nie tylko udostępnili chłopcu radiowóz, aby mógł poczuć się jak prawdziwy stróż prawa, ale także wręczyli mu miły prezent urodzinowy.

Pomoc ludziom potrzebującym, znajdującym się w trudnych sytuacjach, to podstawowe zadanie, dla którego policjanci każdego dnia z dużym zaangażowaniem i poświęceniem pełnią służbę. Nie rzadko zdarzają się takie okoliczności, kiedy policjanci pomagają w nietypowych sytuacjach. Taka też miała miejsce wczoraj, kiedy jaworscy policjanci spełnili marzenie 2-letniego Gabrysia.

Kilka dni wcześniej do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zgłosiła się Pani Klaudia z dość nietypową prośbą. Zapytała, czy jej syn Gabryś, który jest wielkim fanem Policji, mógłby w swoje 2 urodziny posiedzieć w policyjnym radiowozie, gdyż jest to jego wielkim marzeniem. Mundurowi poruszeni tą historią postanowili zorganizować małemu solenizantowi miłą niespodziankę.

Wczoraj, po godz. 15.00 w Parku Miejskim w Jaworze, na Gabrysia wracającego ze żłobka czekali policjanci w wymarzonym radiowozie. Nie zabrakło także Komisarza Lwa - maskotki dolnośląskiej Policji. Z racji wyjątkowej okazji - 2 urodzin Gabrysia, podczas spotkania nie mogło zabraknąć miłych akcentów. Wśród atrakcji przygotowanych dla chłopca przez jaworskich policjantów była możliwość przyjrzenia się wyposażeniu dwóch radiowozów, obejrzenia z bliska kajdanek, pałki służbowej typu tonfa czy posiedzenia w radiowozie. Szczęśliwy Gabryś chętnie „przybijał piątki” Komisarzowi oraz dwóm sympatycznym policjantkom. Na koniec otrzymał od mundurowych mały worek z prezentami, wśród których znalazła się mała maskotka Komisarza Lwa.

Gabrysiowi z okazji urodzin życzymy dużo zdrowia, szczęścia, uśmiechu na twarzy każdego dnia oraz jeszcze wielu marzeń do spełnienia!

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Opis filmu: film

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.26 MB)

Pliki do pobrania

  • 35.58 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony