Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwoje dzieci pod opieką pijanej matki

Data publikacji 24.01.2022

Policjanci ze Złotoryi interweniowali wobec kobiety, która będąc w stanie nietrzeźwości sprawowała opiekę nad dwójką dzieci. Badanie alkomatem 42-latki wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Dzieci zostały przekazane pod opiekę babci, a sytuacją rodziny zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Złotoryjscy policjanci interweniowali, w jednym z mieszkań na terenie gminy wiejskiej Złotoryja, gdzie nietrzeźwy rodzic miał opiekować się dziećmi. Na miejscu funkcjonariusze zastali matkę oraz jej dwójkę dzieci. Zachowanie kobiety wskazywało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości. Okazało się, ze miała ponad 1,5 promila w organizmie. W związku z zaistniałą sytuacją dzieci zostały przekazane pd opiekę babci. Rodziną zajmie się teraz sąd, do którego trafi informacja o przeprowadzonej interwencji.

Przypominamy, że obowiązek zapewnienia dzieciom właściwej opieki spoczywa właśnie na ich rodzicach i opiekunach. W przypadkach skrajnej nieodpowiedzialności, sądy mogą nawet ograniczyć prawa rodzicielskie. Gdy okaże się dodatkowo, że zdrowie lub życie dziecka jest zagrożone, prowadzone jest też postępowanie karne. Rodzicom lub opiekunom grozi wtedy kara nawet do 5 lat więzienia.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 663 765 923
Powrót na górę strony