Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świadomy senior to bezpieczny senior!

Data publikacji 24.01.2022

Od dłuższego już czasu policjanci podejmują różne przedsięwzięcia, które mają na celu zwiększenie świadomości seniorów w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowi z oławskiej jednostki pokazali, że każde miejsce jest dobre, aby rozmawiać z osobami starszymi. Przy okazji rozdawali ulotki informacyjne i służyli pomocą wysłuchując z jakimi problemami borykają się mieszkańcy.

Podczas minionego weekendu w godzinach porannych i popołudniowych mundurowi "towarzyszyli" seniorom, którzy wybrali się na zakupy do pobliskich sklepów. Rozmawiali z nimi o niebezpieczeństwach, na które szczególnie narażona jest ich grupa wiekowa.

Oszuści w swoich działaniach są bezwzględni. Osoby starsze, co do zasady, znajdują się w zainteresowaniu nieuczciwych domokrążców czy oszustów, dzwoniących na telefon stacjonarny i podających się za ich najbliższych, przedstawicieli banków, pracowników spółdzielni, fałszywych policjantów lub inne osoby godne zaufania. Aby osiągnąć swój cel stosują dobrze wypracowane techniki manipulacji.

Podczas spotkania policjanci rozdawali seniorom ulotki informacyjne oraz magnesy.

Pamiętajmy, by każdą "wyjątkową" okazję lub nagły problem rodzinny omówić z przyjaciółmi lub bliskimi, potwierdzając czy przedstawiona nam sytuacja miała miejsce.

Świadomy senior to bezpieczny senior!

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz

tel. 605 316 497

Powrót na górę strony