Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe, jeden z nich został aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 25.01.2022

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i handel nimi usłyszał 21-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy na terenie powiatu kłodzkiego. Na podstawie zebranego przez policjantów materiałów, na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na najbliższe 3 miesiące. Wobec trzech jego wspólników zastosowano inne środki zapobiegawcze. Dzięki mundurowym na rynek nie trafiło blisko 22 000 porcji narkotyków.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku pracy operacyjnej ustali, że kilku młodych mężczyzn z powiatu kłodzkiego może zajmować się przestępczością narkotykową. Wytypowali osoby oraz miejsca, w których mogą być schowane środki odurzające. W zatrzymaniu grupy mężczyzn uczestniczyli również policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP we Wrocławiu, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Kłodzku oraz funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego V Referatu Realizacji w Kłodzku.

W trakcie realizacji, podczas sprawdzenia kilku posesji na terenie powiatu kłodzkiego, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli nielegalny susz marihuany, amfetaminę oraz haszysz i tabletki ekstazy. Zabezpieczona przez mundurowych ilość pozwalałaby na przygotowanie blisko 22 000 działek handlowych. Nadal trwają czynności w laboratorium kryminalistycznym związane z ustaleniem dokładnej wagi zabezpieczonych narkotyków oraz oznaczeniem śladów o charakterze kryminalistycznym.

Do policyjnych aresztów trafiło 4 podejrzanych w wieku od 20-34 lat. Dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora wobec 21-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi, kłodzki sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Teraz podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Natomiast wobec 27-letniego podejrzanego za posiadanie znacznej ilości narkotyków Prokurator Rejonowy w Kłodzku zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Wobec podejrzanego 33-latka za posiadanie narkotyków, które kupił w Republice Czeskiej i przywiózł je do Polski, zastosowano dozór policji i poręczenie majątkowe. Jego o rok starszy kolega za to samo przestępstwo objęty został również dozorem policji. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529
Powrót na górę strony