Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechali na ferie, zdemolowali apartament, a noc spędzili w policyjnym areszcie

Data publikacji 26.01.2022

Zimowe ferie na długo zapadną w pamięci tej rodziny, gdyż zakończyły się w policyjnym areszcie. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy będąc pod wpływem alkoholu pokłócili się w konsekwencji czego zdemolowali wynajmowany apartament. Ponadto okazało się, że pod ich opieką znajduję się troje małoletnich dzieci. Swoim działaniem spowodowali straty w wysokości około 10.000 zł. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 36-letnią kobietę oraz 28-letniego mężczyznę podejrzanych o zniszczenie mienia. Do zdarzenia doszło 25 stycznia br. około godziny 4.00 rano. Policjanci udali się na interwencję zgłoszoną przez właścicielkę apartamentu, z którego dobiegały odgłosy awantury. Ponadto para, która wynajęła lokum opiekowała się trójką dzieci.

W apartamencie policjanci zastali 36-letnią kobietę, jej 28-letniego partnera oraz trójkę dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa wielkopolskiego. Rodzina przyjechała na ferie i był to pierwszy dzień ich pobytu. Para po przyjeździe spożywała alkohol, a następnie doszło pomiędzy nimi do kłótni, w wyniku której zdemolowali apartament. Oboje byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie kobiety wykazało 2,2 promila, a jej partnera 1,4. W takim stanie opiekowali się dziećmi.

Para została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzinie. Za zniszczenie mienia zatrzymanym grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O sytuacji w rodzinie zostanie powiadomiony również Sąd Rodzinny.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony