Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niesprawny i przeładowany bus wyeliminowany z drogi. Spora grzywna z popełnione wykroczenia

Data publikacji 26.01.2022

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego we wspólnych patrolach z Inspekcją Transportu Drogowego na co dzień przyglądają się pojazdom wykonującym m.in. transport towarów. Wczoraj przed południem na jednej z ulic funkcjonariuszy zainteresował samochód ciężarowy. Okazało się, że był niesprawny technicznie, przeładowany oraz niedopuszczony do ruchu. Kierowca otrzymał grzywnę 5,5 tys. zł oraz zakaz dalszej jazdy.

We wtorek w Wałbrzychu wspólny patrol ITD i Policji sprawdzał, czy kierujący przewożący towary stosują się do przepisów i nie przekraczają dopuszczalnej masy całkowitej pojazdów. Mundurowi kontrolowali także ogólny stan techniczny aut. W jednym z przypadków funkcjonariusze ujawnili kilka naruszeń, a 30-latek za popełnione wykroczenia otrzymał wysokie mandaty karne.

Okazało się, że mężczyzna jechał niesprawnym samochodem, który miał poważne usterki w układzie wydechowym. Sam pojazd był natomiast niedopuszczony do ruchu. Dodatkowo w przestrzeni bagażowej kierujący przewoził palety z różnego rodzaju napojami. Towaru był o około trzy tony więcej niż zezwalała dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosząca w tym przypadku 3,5 tony.

Wyeliminowany z ruchu został więc pojazd, który nie nadawał się do dalszego użytkowania w tym stanie, dlatego policjanci kierującemu zakazali dalszej jazdy. Wałbrzyszanin otrzymał trzy mandaty karne na łączną kwotę 5,5 tysiąca złotych.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995
Powrót na górę strony