Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

21-latek aresztowany za włamanie i kradzież pojazdu. Mężczyzna będzie odpowiadał także za popełnienie kilkunastu innych przestępstw

Data publikacji 26.01.2022

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 21-latek zatrzymany przez złotoryjskich policjantów. Jest on podejrzany o kradzież samochodu marki Nissan Qashqai, który został odzyskany na terenie województwa lubuskiego. Będzie odpowiadał także za szereg innych przestępstw, w tym liczne włamania na terenie Złotoryi. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 60 tysięcy złotych. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi prowadzili czynności w sprawie kradzieży samochodu osobowego marki Nissan Qashqai. Auto zostało skradzione w Złotoryi z publicznego parkingu, między 14 i 15 stycznia bieżącego roku. Dzięki rozgłosowi medialnemu, informacjom od mieszkańców i pracy operacyjnej kryminalnych, trzy dni po otrzymanym zgłoszeniu sprawca kradzieży był już w rękach złotoryjskich policjantów. Samochód, w stanie nienaruszonym został odzyskany na terenie województwa lubuskiego i wkrótce został przekazany właścicielowi.

Wnikliwa praca funkcjonariuszy wydziału kryminalnego ze złotoryjskiej jednostki Policji pozwoliła także na udowodnienie 21-latkowi popełnienie kilkunastu innych przestępstw. Oprócz włamania do pojazdu i jego kradzieży, zatrzymanemu przedstawiono 15 zarzutów. Są to kradzieże energii elektrycznej, uporczywe nękanie byłej partnerki, przestępstwa narkotykowe oraz szereg włamań na terenie Złotoryi. Przestępstw tych dopuścił się od 15 listopada 2021 roku do 15 stycznia br. Mężczyzna włamywał się do garaży i pomieszczeń gospodarczych, sklepów ogólnospożywczych i placówki handlowo-usługowej, remontowanego pomieszczenia przychodni lekarskiej i mieszkania.

Jego łupem padły między innymi puszki z pieniędzmi na cele charytatywne, sprzęt komputerowy oraz rtv i agd, sprzęt audio, kamera samochodowa i gopro, kamery monitoringu, ubrania, elektronarzędzia, artykuły spożywcze i przewody elektryczne. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 60 tysięcy złotych. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionego mienia.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił policji i prokuraturze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Decyzją sądu, 21-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Film ZLOTORYJA_Prowadzenie.mp4

Pobierz plik ZLOTORYJA_Prowadzenie.mp4 (format mp4 - rozmiar 29.64 MB)

Pliki do pobrania

  • 10.27 KB
    Deskrypcja_do_filmu_prowadzenie_zatrzymanego
Powrót na górę strony