Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca zatrzymał się przed pasami, a pieszy wybił szybę w jego samochodzie

Data publikacji 27.01.2022

Agresywny i pijany mieszkaniec Lubina trafił do policyjnej celi zaraz po tym, jak wybił szybę w samochodzie, którego kierowca zatrzymał się, aby przepuścić mężczyznę na przejściu dla pieszych. Agresor został zatrzymany przez policjantów prewencji. Tłumaczył się, że za dużo wypił i nie zdawał sobie sprawy ze swojego zachowania. Usłyszał już zarzuty.

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację o pijanym i agresywnym mężczyźnie, który szarpał się z przechodniami, chcącymi go ująć. Krzyczał do znajdujących się na chodniku ludzi, wchodził na jezdnię, stwarzając swoim zachowaniem zagrożenie w ruchu drogowym. Jak się okazało, 29-latek swoją złość wyładował również na szybie czołowej samochodu osobowego, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić agresora. Straty jakie spowodował to ponad 1,5 tysiąca złotych.

Wysłany na miejsce patrol prewencji zatrzymał mężczyznę, który przez cały czas używał słów wulgarnych, nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, był mocno pobudzony. Trafił od razu do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu lubinianin został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Tłumaczył się, że wypił za dużo alkoholu i nie jest w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Wyraził skruchę i chęć naprawienia szkody. 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony