Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny pirat drogowy ukarany według nowego taryfikatora

Data publikacji 27.01.2022

Tym razem przekroczenie prędkości zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem karnym w wysokości 2000 zł oraz 10 punktami karnymi. Taki finał czekał kierującego pojazdem marki Audi, który w Głogowie przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 62 km/h. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego i dostosujmy prędkość do panujących warunków.

Sytuacja miała miejsce na terenie Głogowa. Kierujący pojazdem marki Audi został zatrzymany do kontroli przez policjantów ruchu drogowego w związku z przekroczeniem prędkości. Jak się okazało, kierowca miał na liczniku 102 km/h, przez co przekroczył prędkość o 62 km/h, przy dozwolonej prędkości w tm obszarze 40 km/h.

W związku z powyższym, kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych, otrzymał 10 punktów karnych oraz zostało mu zatrzymane na 3 miesiące prawo jazdy.

Kierowco bądź rozważny! Wsiadając za kierownicę pojazdu należy zwrócić uwagę na panujące warunki na drodze, które obecnie nie są sprzyjające, dlatego prędkość musi być do nich dostosowana. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o dobrą widoczność, czyli odparowane i odśnieżone szyby, sprawne oświetlenie, aby dostrzec rowerzystów i pieszych poruszających się poboczem. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Głogowie
sierż. szt. Emilia Reguła
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony