Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał dożywotni zakaz poruszania się pojazdami oraz był osobą poszukiwaną, dlatego podjął ucieczkę przed policjantami. Trafił już do aresztu śledczego

Data publikacji 27.01.2022

Od dłuższego czasu ukrywał się przed policjantami, gdyż wiedział, że jest poszukiwany za popełnione wcześniej przestępstwa i powinien odbywać karę pozbawienia wolności. 26-letni mieszkaniec Wałbrzycha został ostatecznie zatrzymany wczoraj przed południem przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej. Mężczyzna dodatkowo jechał pojazdem pomimo orzeczonego już przez sąd dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Funkcjonariusze udowodnili mu również, że pod koniec sierpnia zeszłego roku nie zatrzymał się do kontroli drogowej innym funkcjonariuszom „drogówki”.

Wczoraj przed południem policjanci ruchu drogowego zauważyli jadącego jedną z ulic w Wałbrzychu kierującego samochodem osobowym. Rozpoznali go jako osobę od dłuższego czasu poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Kiedy mundurowi włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego, mężczyzna zatrzymał kierowany przez siebie samochód, wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Policjanci ruszyli w pościg i już po około 100 metrach zatrzymali 26-latka.

Legitymowany wałbrzyszanin posiadał aktywny dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany w 2021 roku przez Sąd Rejonowy w w Wałbrzychu. Ponadto był poszukiwany do dobcyia kary pozbawienia wolności za przestępstwa dokonane w przeszłości. Teraz blisko dwa lata spędzi w więzieniu.

Policjanci dodatkowo udowodnili mu, że w sierpniu ubiegłego roku na jednje z ulic Wałbrzycha kolejny raz nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ale wtedy udało mu się porzucić pojazd i uciec pieszo do lasu.
Teraz do zasądzonej już kary więzienia, 26-latkowi przez sąd może zostać doliczone kolejnych pięć lat pozbawienia wolności. Mężczyzna  trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony