Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami i narkotykami na rowerze

Data publikacji 27.01.2022

W ręce świdnickich mundurowych wpadł nietrzeźwy rowerzysta. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło promile w organizmie 24-latka. Jednak to nie był koniec jego kłopotów. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili narkotyki. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawiania wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj około godziny 22:00 w Świdnicy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego rowerem, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu jego trzeźwości. W trakcie kontroli okazało się, że 24-latek jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W związku ze zmianą wysokości grzywny nakładanej w drodze mandatu karnego, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku, policjanci ukarali mieszkańca powiatu świdnickiego, mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.
Jednak na mandacie interwencja się nie zakończyła.

W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili przy mężczyźnie amfetaminę. Zabezpieczono kilka porcji tej substancji. Teraz 24-latek za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Świdnicy
mł. asp. Magdalena Ząbek
tel. 607 317 642

Powrót na górę strony