Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłótnia o miejsce parkingowe zakończyła się w policyjnym areszcie

Data publikacji 28.01.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kłótnią o miejsce parkingowe, która zakończyła się przedstawieniem im zarzutów. Jeden z zatrzymanych podejrzany jest o uszkodzenie ciała, a drugi o zniszczenie mienia, posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich udzielanie, w tym nieletnim. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające, z których można uzyskać ponad 400 porcji handlowych. Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który podejrzany jest o spowodowanie uszkodzenia ciała oraz 25-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o spowodowanie uszkodzenia mienia, posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz o ich udzielanie, w tym nieletnim.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Jeleniej Górze na jednym z osiedli. 25-latka bardzo zdenerwowało to, że inny kierowca parkuje na jego miejscu. Chcąc go powstrzymać przed tym manewrem, uderzył celowo w jego pojazd, w wyniku czego spowodował straty w wysokości blisko 1100 zł. Dodatkowo o pomoc w rozwiązaniu sytuacji poprosił 26-letniego kolegę, który wkrótce pojawił się na miejscu i w geście solidarności pobił pokrzywdzonego. Ten po całym zdarzeniu trafił do szpitala.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 25-latka i 26-latka jako podejrzewanych o popełnienie tych przestępstw.
W wyniku czynności operacyjnych w mieszkaniu jednego z nich znaleźli narkotyki. Była to amfetamina i marihuana, z których można uzyskać ponad 400 porcji handlowych. Udowodniono również, że mężczyzna udzielał środków odurzających, m.in. nieletnim.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. 26-latkowi za uszkodzenie ciała, którego dopuścił się z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie dla porządku prawnego, grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a jego koledze za uszkodzenie mienia oraz posiadanie i udzielanie nieletnim narkotyków - kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony