Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z wrocławskiego Rakowca zatrzymali sprawcę rozboju na taksówkarzu. Został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 29.01.2022

Czynności operacyjne przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec doprowadziły do zatrzymania 37-latka, który przebywał na terenie województwa zachodniopomorskiego. Odpowiedzialny jest on za dokonanie rozboju na taksówkarzu. Wrocławianin nie miał zamiaru uiścić opłaty za wykonany kurs i zaatakował mężczyznę. Usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Policyjne czynności związane z namierzeniem i zatrzymaniem sprawcy rozboju na taksówkarzu z Oławy zakończyły się sukcesem. Praca operacyjna kryminalnych z wrocławskiego komisariatu doprowadziła ich aż do województwa zachodniopomorskiego, gdzie znajdował się podejrzewany o ten czyn 37-letni wrocławianin.

Sprawca pewnej grudniowej nocy zamówił kurs z Oławy do Wrocławia. Kiedy doszło do momentu rozliczenia za wykonaną przez taksówkarza usługę, 37-latek nie miał zamiaru uiścić należnej opłaty i zaatakował go. Zastraszał mężczyznę, a kiedy ten próbował odjechać taksówką, aby uniknąć kolejnego ataku, zniszczył karoserię jego auta.

Podejrzany usłyszał już zarzut dotyczący rozboju. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Teraz grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KMP we Wrocławiu
nadkom. Kamil Rynkiewicz
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony