Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod osłoną nocy włamał się do dwóch sklepów. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi

Data publikacji 30.01.2022

W ręce policjantów wydziału prewencji z Lubina trafił 31-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do sklepu mięsnego i spożywczego. Został zatrzymany po pościgu. Jego łupem padł miedzy innymi tasak, pieniądze, szuflady od kasy fiskalnej oraz alkohol. Dodatkowo mężczyzna w jednym z lokali zniszczył mienie o wartości ponad 12 tysięcy złotych. Teraz sprawcy tej kradzieży z włamaniem grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło około 3. w nocy 25 stycznia br. Oficera dyżurnego powiadomił mieszkaniec Lubina, że ktoś włamał się do sklepu mięsnego na terenie miasta. 
Na miejsce dotarł patrol prewencji. Policjanci potwierdzili fakt włamania, ujawniając wybitą szybę w lokalu, a także ślady krwi. Sprawcy tego czynu nie było już wewnątrz sklepu. Funkcjonariusze jednak usłyszeli trzaski i uderzanie jakimś przedmiotem na pobliskiej ulicy. Tam też jak się okazało zbiegł podejrzany. Na widok policjantów zaczął uciekać. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazał się nim 31 – letni mieszkaniec Lubina. Mundurowi ujawnili przy nim klucz francuski, trzonek od siekiery oraz kasetkę od kasy fiskalnej , a także porozrzucane na chodniku drobne pieniądze.

Policjanci ustalili, że 31-latek nie tylko okradł właścicieli sklepu, ale również zniszczył znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty, między innymi szybę witrynową, 2 kasy fiskalne, wagę elektroniczną, biurko i krzesło. Łączną wartość strat oszacowano na kwotę blisko 14 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany. Był bardzo agresywny wobec policjantów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazał się również osobą poszukiwaną.


W trakcie czynności wykonywanych z podejrzanym, wyszło na jaw, że tej samej nocy, 31-latek dokonał również kradzieży z włamaniem poprzez wybicie szyby, tym razem do jednego ze sklepów spożywczych. Ze środka ukradł alkohol.

 
Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Z uwagi na to, że czynów tych dokonał w warunkach recydywy, może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony