Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłoszenie się nie potwierdziło, ale na jaw wyszły przewinienia popełnione przez kierującego

Data publikacji 28.01.2022

Zgłoszenie, które trafiło do górowskich policjantów wskazywało, że może być potrzebna pomoc mężczyźnie, który na poboczu drogi znajduje się w zamkniętym samochodzie. Na szczęście był to fałszywy alarm, gdyż mężczyzna zwyczajnie zrobił sobie przerwę w długiej podróży i odpoczywał. Jednak po wizycie funkcjonariuszy swój odpoczynek dokończył w policyjnym areszcie. Okazało się bowiem, że jest poszukiwany, posiadał przy sobie narkotyki, a także obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów.

Górowscy policjanci tuż przed północą otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na poboczu drogi w jednej z pobliskich miejscowości stoi samochód z mężczyzną w środku. Zaniepokojeni sytuacją funkcjonariusze przypuszczali, że osoba ta może potrzebować pomocy, dlatego niezwłocznie skierowali się we wskazane miejsce. Kiedy policjanci dotarli na miejsce obudzili śpiącego w samochodzie mężczyznę. Był to 28-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Okazało się, że mężczyzna zmęczony długą podróżą postanowił zrobić sobie przerwę i odpocząć.

Kiedy funkcjonariusze wylegitymowali 28-latka zauważyli, że w policyjnym systemie widnieje jako osoba poszukiwana w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Już wtedy wiadomo było, że mężczyzna nie dokończy swojej podróży. Podczas sprawdzeń okazało się również, że nie powinien był kierować pojazdem, gdyż wciąż obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd. Natomiast sprawdzenie przez policjantów samochodu, którym podróżował 28-latek, pozwoliło ujawnić przewożone narkotyki w postaci marihuany. Ale to jeszcze nie koniec…

Analiza zgromadzonych materiałów pochodzących z innego zdarzenia dowiodła, że ten sam mężczyzna dokonał kradzieży paliwa na jednej z górowskich stacji paliw. Straty jakie spowodował swoim czynem wycenione zostały na kwotę 800 złotych.
Zatrzymany mężczyzna oprócz zarzutów za posiadania narkotyków oraz niestosowanie się do zakazu sądowego, usłyszał zarzut kradzieży. Teraz 28-latek najbliższe 8 miesięcy spędzi za kratami więzienia czekając na kolejne decyzje sądu w sprawie odpowiedzialności za aktualnie popełnione przestępstwa.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Górze
podkom. Ariel Bujak
tel. 507 135 747

Powrót na górę strony