Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Milicka policjantka rozmawiała z seniorami o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 28.01.2022

Miliccy policjanci wykorzystują każdą okazję, by spotkać się z osobami starszymi i porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Tym razem mundurowa w ramach profilaktycznych działań „Bezpieczny senior” odwiedziła członków milickiego klubu seniora „Jubilat”.

Spotkanie z seniorami odbyło się w środę 26 stycznia i przeprowadzone zostało przez sierż. szt. Aleksandrę Piłaszewicz zajmującą się w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu m. in. profilaktyką i zapobieganiem zjawiskom przestępczym. W trakcie przeprowadzonego spotkania funkcjonariuszka poruszyła kilka tematów związanych z bezpieczeństwem osób starszych. Przewodnim tematem była problematyka zapobiegania przestępstwom popełnianym przez sprawców działających metodami na tzw. wnuczka oraz poprzez tzw. spoofing polegający na podszywaniu się w trakcie rozmowy telefonicznej za inną osobę.

Funkcjonariuszka mówiła także o oszustach działających metodą na policjanta – zebrani seniorzy dowiedzieli się, że Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Prawdziwi policjanci nigdy też nie proszą o zaangażowanie prywatnych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji. Funkcjonariuszka zaapelowała do seniorów, aby w przypadku otrzymania telefonu od osoby, która np. podaje się za krewnego i nie jest rozpoznana przez rozmówcę, odbierający telefon nie podejmował żadnych kroków w kierunku przekazywania pieniędzy nieznanemu. Być może jest to próba oszustwa!

W trakcie spotkania policjantka przypomniała seniorom o stale funkcjonującej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz poruszyła problematykę bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego wskazując jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które są widoczne z daleka dla kierowców i znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmroku.

Na zakończenie spotkania sierż. szt.  Aleksandra Piłaszewicz rozdała zebranym materiały profilaktyczne, każdy z seniorów otrzymał także etui ochronne na kartę bankomatową.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KPP w Miliczu
podinspektor Sławomir Waleński
tel. 507 135 830

Powrót na górę strony