Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpływem narkotyków przywłaszczonym pojazdem. To nie wszystkie przewinienia jakie miał na swoim koncie

Data publikacji 30.01.2022

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 27-letniego kierującego pojazdem marki Chrysler, który podejrzany był o jego przywłaszczenie. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego znajdował się pod wpływem narkotyków. Chrysler został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a kierujący trafił do policyjnej celi.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie miasta zatrzymali kierującego pojazdem marki Chrysler. Jak się okazało 27-letni mieszkaniec powiatu podejrzany był o przywłaszczenie tego samochodu na terenie województwa podkarpackiego. Podczas podjętej interwencji sposób zachowania mężczyzny wskazywał, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zażywał wcześniej metamfetaminę. 27-latek został zatrzymany, a Chrysler zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna pod pretekstem kupna tego samochodu, wprowadził sprzedającą w błąd, zarówno co do swojej tożsamości, okazując między innymi przerobiony dowód osobisty innej osoby, jak i dokonanej płatności - przedstawiając podrobione potwierdzenie przelewu. Dodatkowo śledczy udowodnili mu szereg kradzieży paliwa na łączną kwotę niemal 10 000 .

27-latek usłyszał już zarzuty oszustwa, podrobienia dokumentów, kierowania pod wpływem narkotyków oraz kradzieży mienia. Teraz grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KPP w Zgorzelcu
kom. Agnieszka Goguł
tel. 606 778 294

Powrót na górę strony