Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli samochód i wykorzystali go do kolejnych przestępstw. Usłyszeli łącznie 14 zarzutów

Data publikacji 31.01.2022

Policjanci z jelczańskiej patrolówki około południa zauważyli pojazd marki Audi A3, który postanowili skontrolować. Podczas próby zatrzymania kierowca nie zareagował na sygnały dźwiękowe oraz świetlne i zaczął uciekać. Jak się później okazało ucieczka spowodowana była popełnionymi kradzieżami i posiadanymi wewnątrz narkotykami. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani i grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Jelcza Laskowic patrolując teren miasta zauważyli przemieszczający się po różnych parkingach samochód osobowy marki Audi A3. Kiedy podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego, ten przyspieszył i zaczął uciekać. Nie reagując na sygnały radiowozu do zatrzymania się, kierujący ulicami miasta próbował zgubić policjantów. Po krótkim pościgu funkcjonariusze udaremnili dalszą brawurową jazdę uciekiniera i zatrzymali dwóch mężczyzn poruszających się tym pojazdem.

Byli to mieszkańcy powiatu strzelińskiego w wieku 37 i 41 lat. Dalsze sprawdzenia ujawniły kolejne przewinienia, bowiem samochód, którym poruszali się mężczyźni pochodził z kradzieży z terenu Siechnic. Po wykonanych czynnościach został zabezpieczony, aby następnie mógł zostać zwrócony właścicielowi.

Okazało się również, że wewnątrz samochodu znajduje się katalizator pochodzący z innego pojazdu oraz radio i kilka narzędzi wykorzystywanych w mechanice samochodowej. Kolejne czynności mundurowych doprowadziły do miejsca, z którego te elementy zostały skradzione.
Ponadto w momencie zatrzymania pasażer posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy. Z zabezpieczonej ilości można było uzyskać blisko 130 porcji rynkowych tego narkotyku.

Obaj mężczyźni usłyszeli łącznie 14 zarzutów dotyczących między innymi kradzieży pojazdu, kradzieży katalizatora oraz licznych włamań do samochodów i kradzieży znajdujących się wewnątrz przedmiotów. Teraz o ich losie zadecyduje sąd, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Oławie
st. asp. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

Powrót na górę strony