Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana kobieta z trzema promilami alkoholu w organizmie przyszła do przedszkola odebrać swoje dziecko

Data publikacji 31.01.2022

40-letnia matka przyszła do przedszkola w Kłodzku odebrać swoje dziecko. Opiekunka, która wyczuła od niej alkohol i widząc jak się zachowuje, powiadomiła policję. Jak się później okazało, kobieta miała 3 promile alkoholu w organizmie i w takim stanie chciała opiekować się dzieckiem. O zachowaniu matki zostanie powiadomiony sąd rodzinny, który zbada sytuację dziecka.

W piątek popołudniu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku został powiadomiony przez pracownicę jednego z kłodzkich przedszkoli, że pijana matka przyszła odebrać swoje dziecko.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali tam 40-letnia matkę, która przyszła do przedszkola po swoje dziecko. W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. Ponadto kobieta miała zaburzenia równowagi i zataczała się.

Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta miała 3 promile alkoholu w organizmie. Stan upojenia alkoholowego matki dziecka uniemożliwiał jej sprawowanie nad nimi opieki.

Funkcjonariusze powiadomili o tym fakcie sąd rodzinny, decyzją którego dziecko zostało przekazane pod opiekę babci. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnej matki i jej dziecka zajmie się sąd rodzinny.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony