Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zdążyli ocalić życie mężczyzny

Data publikacji 31.01.2022

Jeleniogórscy policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 37-letniego mężczyznę. Został on znaleziony przez funkcjonariuszy w nocy w samochodzie, w złym stanie psychicznym. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się ocalić życie desperata i jeszcze tego samego dnia trafił pod opiekę lekarzy.

Kilka dni temu, około godziny 2.30 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu podczas patrolowania miejscowości Sosnówka, zauważyli stojący poza drogą publiczną samochód. Policjanci postanowili sprawdzić powód nietypowej sytuacji. Miejsce to nie było odpowiednie do pozostawienia tam samochodu. Kiedy mundurowi podjechali do auta, na siedzeniu pasażera zauważyli mężczyznę. Po sprawdzeniu okazało się, że to 37-letni jeleniogórzanin. Już na pierwszy rzut oka było widać, że mężczyzna jest w bardzo złej kondycji psychicznej. Podczas krótkiej rozmowy z funkcjonariuszami wyznał, że znalazł się w tym miejscu, gdyż zamierzał targnąć się na własne życie. Policjanci w ramach własnych możliwości udzielili 37-latkowi wsparcia, a w tym samym czasie powiadomili o sytuacji pogotowie ratunkowe.

Na szczęście funkcjonariusze zdążyli z pomocą na czas. Mężczyzna potrzebował specjalistycznej pomocy, dlatego też zaraz po interwencji został przekazany pod opiekę lekarzy.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony