Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niczym „Tulipan” oszukiwał kobiety. Dzięki legnickim policjantom trafił do aresztu

Data publikacji 01.02.2022

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 23-latka, który oszukał kilka kobiet na ponad 300 tysięcy złotych. Decyzją Sądu Rejonowego w Legnicy wobec mężczyzny zastosowano 3-miesięczny areszt. Za popełnione oszustwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Intensywna praca dochodzeniowo-śledcza policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, pozwoliła na zatrzymanie 23-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który uwodził kobiety i wzbudzał ich zaufanie, a następnie po uzyskaniu ich danych, wyłudzał pożyczki, które miały spłacać niczego nieświadome pokrzywdzone.

Jedna z ofiar oszusta była przekonana, że ma do czynienia z doradcą finansowym. Gdy sprawca wzbudził u kobiety zaufanie, zaoferował jej pomoc przy zawartych uprzednio umowach kredytowych, która miała polegać na obniżeniu wysokości rat. Nieświadoma zagrożenia kobieta udostępniła mu niezbędne dane umożliwiające obsługę jej rachunku bankowego. W ten sposób sprawca, dokonał kilku operacji bankowych, wskutek czego pokrzywdzona straciła ponad 200 tysięcy złotych.

Legniccy śledczy przerwali ten przestępczy proceder amanta, który w podobny sposób oszukał sześć kobiet. Straty, jakie poniosły pokrzywdzone, opiewają na łączną kwotę ponad 300 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy pieniądze, które w ten sposób pozyskiwał 23-latek, przeznaczał w dużej mierze na gry hazardowe.

Sąd Rejonowy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Osoby pokrzywdzone, które mogły zostać oszukane w podobny sposób przez 23-latka, proszone są o kontakt z legnickim funkcjonariuszem prowadzącym postępowanie pod nr telefonu 47 874 15 88.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
asp. Krzysztof Oleniacz
tel. 504 798 649

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.73 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.66 KB
    transkrypcja
Powrót na górę strony