Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy kurier zatrzymany przez policjantów z Wałbrzycha

Data publikacji 01.02.2022

Zatrudniony w jednej z firm kurierskich działających na terenie Wałbrzycha 35-latek został zatrzymany przez policjantów pierwszego komisariatu. Mężczyzna w drugiej połowie stycznia tego roku przywłaszczył sobie dwie z powierzonych mu do rozwiezienia paczek, a kilka dni później to samo zrobił z odebraną od klienta gotówką. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Pracownik firmy kurierskiej próbował zrobić sobie z tego procederu stałe źródło utrzymania. Najpierw 21 stycznia nie dowiózł do klientów paczek pocztowych, gdzie wartość strat łącznie oszacowana została na ponad 6,5 tysiąca złotych, a kilka dni później przywłaszczył sobie gotówkę w kwocie ponad 650 złotych. Mienie oraz pieniądze zamiast trafić do kontrahentów, po prostu zniknęło.

Ostatecznie mężczyzna wczoraj został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Wałbrzychu przez policjantów pierwszego komisariatu, którzy prowadzili w tej sprawie czynności operacyjne. Przestępcą okazał się 35-latek. Podejrzany usłyszał już zarzuty i stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie powierzonego mu mienia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony