Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z drogówki zapobiegli tragedii

Data publikacji 01.02.2022

Policjanci z wrocławskiej drogówki w południe otrzymali zgłoszenie o kierującym osobowym BMW, który chciał podjąć desperacki krok. Funkcjonariusze już po kilku minutach zlokalizowali opisany pojazd i zatrzymali jego kierowcę na pobliskim parkingu. Podjęli z kierowcą rozmowę do czasu przyjazdu pomocy medycznej. Mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę specjalistów.

Wrocławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym osobowym BMW, który jak wynikało z informacji przekazanych przez zaniepokojonego zgłaszającego, może chcieć popełnić samobójstwo.

Mundurowym przekazano szczegółowy wygląd pojazdu, a także zostali poinformowani o drodze, którą ma się poruszać prowadzący go mężczyzna. Policjanci już po kilku minutach namierzyli na autostradzie A4 osobowe BMW, które odpowiadało podanemu opisowi.

Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali osobowe auto na jednym z parkingów przyległych do stacji benzynowej. Kierujący je mężczyzna był roztrzęsiony, wyznał policjantom, że ma problemy osobiste. Ze względu na stan, w jakim się znajdował, mundurowi wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, a do momentu jego przyjazdu, zaopiekowali się mężczyzna, prowadząc z nim rozmowę. Decyzją medyków 37-latek został przewieziony do jednego ze szpitali.

Szybkie i skuteczne działania wrocławskich policjantów we współpracy z rodziną doprowadziły do uniknięcia tragedii.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej Nadodrzańskiego Centrum Wsparcia, którzy dyżurują pod numerem telefonu 71 796 40 85. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Paweł Noga
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony