Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka miała już 2 promile, a jej dzieci tego dnia jeszcze nic nie jadły

Data publikacji 01.02.2022

Kłodzcy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie pod opieką nietrzeźwej matki znajdowało się troje rodzeństwa. Małoletni zostali przekazani do placówki opiekuńczej. O zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który zadecyduje o dalszych losach rodziny. Policjanci natomiast sprawdzą czy nieodpowiedzialna matka swoim zachowaniem naraziła dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Dyżurny kłodzkiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że prawdopodobnie nietrzeźwa matka w jednym z mieszkań, sprawuje opiekę nad małymi dziećmi. Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zastali kobietę i troje rodzeństwa w wielu od 5 do 11 lat. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że matka jest nietrzeźwa. Kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. Na stole w kuchni znajdowała się otwarta butelka alkoholu. Jak się okazało jej małoletnie dzieci - pomimo, że była już godzina 15.00 - jeszcze tego dnia nie jadały żadnego posiłku. W mieszkaniu nie było zapasu żywości.

O zdarzeniu powiadomiony został Sad Rodzinny i decyzją sędziego dzieci trafiły do placówki opiekuńczej. Komplet materiałów w tej sprawie zostanie przekazany do sądu, który zadecyduje o dalszym losie rodziny. Policjanci, jak zawsze w takich przypadkach, sprawdzą czy matka swoim zachowaniem mogła narazić dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Funkcjonariusze apelują do osób, które zauważą nieprawidłowości w sprawowaniu opieki nad dziećmi, o powiadamianie służb pomocowych. Takie zgłoszenie może nie tylko zapobiec tragedii, ale jest też pomocne w celu podjęcia wczesnych i koniecznych działań opiekuńczych.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony