Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolują miejsca, gdzie przebywają najczęściej osoby bezdomne. Zima to ciężki dla nich okres

Data publikacji 02.02.2022

Strzelińscy policjanci realizując działania pomocowe w trakcie przebiegu służby systematycznie sprawdzają pustostany, ogrody działkowe, dworce, przystanki wszystkie miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, potrzebujące pomocy. Zatem funkcjonariusze zwracają się z prośbą do mieszkańców o przekazywanie wszelkich informacji o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie może być zagrożone z uwagi na porę roku oraz niskie temperatury.

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego ze Strzelina w trakcie   pełnienia   służby sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie może być zagrożone z uwagi na nadchodzące niskie temperatury. Prowadzone działania mają na celu udzielanie pomocy oraz zbieranie informacji o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne. W trakcie działań mundurowi wszystkim osobom przekazują niezbędne informacje m in. o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, adresem schronisk, noclegowni i jadłodajni. Zdarza się jednak, że osoby odmawiają  przyjęcia  oferowanej  pomocy. Największym dla nich problemem  jest bycie po prostu trzeźwym. Przypominamy, że alkohol daje jedynie złudne poczucie, że jest nam ciepło i tylko na początku jego spożywania. W rzeczywistości organizm zdecydowanie szybciej się wychładza w takich sytuacjach. 

Policja zwraca się z prośbą do mieszkańców o udzielanie wszelkich informacji o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Nie bądź obojętny, gdyż od Twojej reakcji może zależeć ludzkie życie!

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KPP w Strzelinie
mł. asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony