Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sfingowali kolizję drogową, by wyłudzić odszkodowanie. Pieniędzy nie zobaczą. Zamiast tego obaj staną przed sądem

Data publikacji 02.02.2022

Wałbrzyscy policjanci walczący z przestępczością gospodarczą postawili zarzut dwóm mężczyznom, którzy usiłowali wyłudzić odszkodowanie od jednej z firm ubezpieczeniowych. 41-latkowie z powiatu świdnickiego sfingowali kolizję drogową. W ten sposób liczyli na wypłatę ponad 54 tys. złotych z ubezpieczenia OC. Pieniędzy nie zobaczą, a za usiłowanie wyłudzenia gotówki mogą trafić za kraty więzienia na 8 lat.

Jeden ze wspomnianych wyżej mężczyzn 28 października zeszłego roku rozbił pożyczony od znajomego samochód o wartości ponad 50 tysięcy złotych. Pojazd nie nadawał się do dalszej jazdy, podejrzany wpadł więc na pomysł, że poprosi o pomoc innego kolegę i razem sfingują kolizję drogową z jego pojazdem.

Podczas oględzin rzeczoznawca uznał jednak, że uszkodzenia obu samochodów nie zgadzają się ze sobą. Policjanci otrzymali więc informację od firmy ubezpieczeniowej o możliwym fikcyjnym zdarzeniu drogowym.
Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą z wałbrzyskiej komendy przeprowadzili działania operacyjne oraz procesowe, podczas których zgromadzili materiał dowodowy potwierdzający, że dwóch 41-latków z powiatu świdnickiego próbowało wyłudzić ubezpieczenie.

Ostatecznie podczas ostatnich czynności procesowych obaj usłyszeli zarzut oszustwa.Mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa. Pieniędzy nie zobaczą, a za usiłowanie wyłudzenia gotówki mogą trafić za kraty więzienia nawet na 8 lat.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony