Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z narkotykami i własnymi narzędziami włamał się do byłego szpitala, aby ukraść przewody elektryczne

Data publikacji 02.02.2022

Policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego w Górze zatrzymali mężczyznę, który włamał się do nieczynnego szpitala mieszczącego się na terenie miasta. Chcąc ukraść stamtąd przewody elektryczne spowodował straty w wysokości 3000 złotych. Usłyszał również zarzut posiadania narkotyków, gdyż w jego kieszeni policjanci ujawnili metamfetaminę. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Budynek nieczynnego szpitala w Górze jest obiektem, którym co jakiś czas interesują się amatorzy cudzego mienia, dlatego od dłuższego czasu jest objęty stały nadzorem górowskiej policji. Funkcjonariusze kontrolują obiekt zarówno w dzień jak i w porze nocnej, aby przeciwdziałać popełnianym w tym miejscu przewinieniom oraz w poszukiwaniu osób mogących szukać schronienia przed mrozem w nieużywanym budynku.

30 stycznia bieżącego roku dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Górze otrzymał zgłoszenie informujące, że na terenie byłego szpitala przebywa jakaś osoba. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji, który wewnątrz budynku ujawnił mężczyznę. Był to 37-letni mieszkaniec Góry. Poznając okoliczności jego pobytu w obiekcie policjanci ustalili, że mężczyzna po wybiciu szyby w oknie balkonowym budynku wszedł do jego wnętrza i tam za pomocą przyniesionych ze sobą narzędzi wycinał ze ścian przewody elektryczne.

Straty jakie powstały w wyniku odcięcia przewodów zostały wycenione na kwotę 3000 złotych na szkodę zarządcy. Ponadto podczas sprawdzenia zatrzymanego policjanci ujawnili w jego odzieży dwa woreczki strunowe z zawartością metamfetaminy.
37-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Włamując się do obiektu naraził się na odpowiedzialność karną w wymiarze nawet 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Górze
podkom. Ariel Bujak
tel. 507 135 747

Powrót na górę strony