Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg ulicami Oleśnicy

Data publikacji 03.02.2022

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Dobroszyce, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uszkodził cztery pojazdy. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, jest poszukiwany do odbycia kary więzienia oraz kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Wczoraj wieczorem na terenie Oleśnicy patrol Wydziału Ruchu Drogowego zauważył pojazd marki peugeot, który poruszał się bez włączonych świateł mijania, a jego tor jazdy wzbudzał podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz tarczą do zatrzymywania pojazdów dali znak kierującemu do zjechania na pobocze. Kierowca, pomimo widocznych znaków, przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Funkcjonariusze drogą radiową poinformowali dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji nie tracąc z oczu uciekającego pojazdu. Gdy wjechali w jedną z ulic, przy bloku stał zaparkowany pojazd, który miał otwarte drzwi od strony pasażera. Znajdujący się przy samochodzie mężczyzna pomagał wysiąść starszej kobiecie. Gdy mężczyzna zauważył zbliżający się w jego kierunku pojazd uciekiniera, w ostatniej chwili schował się do auta, natomiast drzwi od jego pojazdu zostały wyrwane. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Desperat po przejechaniu około 100 metrów stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w dwa inne zaparkowane pod blokiem auta. Nie dał nadal za wygraną i kontynuował ucieczkę pieszo. Nie był to dobry wybór, gdyż bardzo szybko wpadł w ręce policjantów. Mundurowi od razu wyczuli silną woń alkoholu od zatrzymanego, co potwierdziło badanie alkomatem. Wskazało wynik ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo 37-latek okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe oraz posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. 

Funkcjonariusze ustalili również, że pojazd którym poruszał się mężczyzna, nie posiada aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy OC, a zamieszczone na pojeździe tablice rejestracje zostały wcześniej skradzione. Podczas pościgu 37-letni kierujący popełnił kilka przestępstw, szereg wykroczeń drogowych, uszkodził cztery pojazdy oraz wiatę śmietnikową. Najbliższy czas  i tak spędzi w więzieniu, a o jego dalszym losie zdecyduje już sąd.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KPP w Oleśnicy
asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony