Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg w Legnicy – kierowca nie miał uprawnień, był pod wpływem narkotyków i przewoził olej napędowy pochodzący z kradzieży

Data publikacji 04.02.2022

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po pościgu zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, znajdował się pod wpływem substancji odurzających i przewoził w pojeździe olej napędowy pochodzący z kradzieży. Mieszkaniec powiatu świdnickiego trafił do policyjnego aresztu i grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zauważyli kierującego pojazdem marki Volkswagen, który poruszał się po autostradzie A4 bez tylnej szyby i z niesprawnym oświetleniem pojazdu. Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych, widocznych znaków do zatrzymania, kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Funkcjonariusze ruszyli za nim. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nadal nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej. Po chwili kierujący zjechał z Autostrady i kontynuował ucieczkę. W miejscowości Taczalin stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, po czym uciekał pieszo, gdyż pojazd ugrzązł na polu. Nie uciekł daleko, szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Jak się okazało, kierującym był 26-leni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania i znajdował się pod wpływem środków odurzających. Ponadto policjanci ujawnili w pojeździe beczkę na paliwo, natomiast wnętrza pojazdu wyczuwalna była silna woń oleju napędowego.

W toku prowadzonych czynności Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, że olej napędowy, który znajdował się w pojeździe, pochodził z kradzieży ze stacji paliw. Wartość strat opiewa na kwotę blisko tysiąc złotych.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony