Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochód i zatrzymali złodzieja zanim właściciel się zorientował, że został okradziony

Data publikacji 04.02.2022

Bolesławieccy policjanci odzyskali skradziony pojazd o wartości 40 tysięcy złotych i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze zabezpieczyli auto pochodzące z kradzieży zanim czeski właściciel się zorientował, że jego auto zniknęło. Sprawcy tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki policji w wyniku działań operacyjnych ustalili, że w jednym z budynków na terenie gminy Nowogrodziec znajduje się pojazd pochodzący z kradzieży na terenie Czech.

Podejrzenia mundurowych sprawdziły się. W garażu domu jednorodzinnego stał samochód osobowy z tablicami rejestracyjnymi skradzionymi dzień wcześniej na terenie powiatu zgorzeleckiego. Dalsze działania funkcjonariuszy potwierdziły, że również pojazd pochodzi z przestępstwa tylko czeski właściciel nie zdążył się jeszcze zorientować, że jego auto zniknęło.

Samochód osobowy o wartości 40 tysięcy złotych został skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Liberca.

Efektem działań mundurowych jest również zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem, to 33-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Podejrzany odpowie za kradzież z włamaniem pojazdu, złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz przywłaszczenie dokumentu tożsamości.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty w tej sprawie, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 48.45 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony