Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 04.02.2022

Policjanci z komendy powiatowej w Lwówku Śląskim zatrzymali 50-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą, której dopuścił w jednym ze sklepów we Wleniu. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym ze sklepów we Wleniu. Do marketu wszedł mężczyzna, który wziął z półki 10 opakowań ryby i postanowił wyjść z budynku nie płacąc za towar. Pracownice sklepu próbowały zatrzymać sprawcę kradzieży, lecz ten wymachując nożem w ich stronę zagroził pozbawieniem życia i oddalił się z miejsca.

Ustalaniem sprawcy zajęli się policjanci z powiatu lwóweckiego, którzy chwilę po otrzymaniu zgłoszenia ustalili i zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Wleń. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami.

Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta


Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

Powrót na górę strony