Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch poszukiwanych wpadło podczas kontroli obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa

Data publikacji 07.02.2022

Policjanci stale prowadzą kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń m.in. na terenie galerii handlowych oraz w środkach transportu zbiorowego, a także innych miejscach, gdzie gromadzić się mogą spore grupy osób. Wszystko po to, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas takich kontroli w ręce wrocławskich funkcjonariuszy wpadło dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy nie stosowali się do obowiązku zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o bezwzględne przestrzeganie wszelkich zaleceń związanych z reżimem sanitarnym i wspólnym bezpieczeństwem podczas epidemii.

Każdego dnia wrocławscy policjanci prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zahamowanie transmisji wirusa SARS-Cov-2. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na kwestie zasłaniania ust i nosa przez przemieszczające się osoby, a także codziennie kontrolują osoby przebywające na kwarantannie czy izolacji.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna oraz funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego w trakcie takich działań kontrolnych, podjęli interwencję wobec 29 i 46-latka, którzy będąc w galeriach handlowych, nie mieli założonych maseczek. Mężczyźni ci po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazali się osobami poszukiwanymi w celu doprowadzenia do aresztu oraz ustalenia miejsca pobytu.

Młodszy z zatrzymanych wizytę w galerii zakończył w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Pamiętajmy, że wprowadzane obostrzenia mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nieprzestrzeganie ich może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich i osoby trzecie.

Dlatego też w trosce o zdrowie mieszkańców naszego miasta, policjanci sukcesywnie sprawdzają i sprawdzać będą nadal, czy są przestrzegane zasady mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niestety każdego dnia funkcjonariusze ujawniają kolejne przypadki nieodpowiedzialnych zachowań i w związku z tym konsekwentnie egzekwują przewidzenie prawem środki.

podkom. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KMP we Wrocławiu
Powrót na górę strony