Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomógł pokrzywdzonemu zainstalować aplikację bankową, a następnie przelał na swoje konto blisko 3500 zł

Data publikacji 08.02.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego, który podejrzany jest o kradzieże z włamaniem. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę znajomego, któremu pomógł zainstalować na telefonie komórkowym aplikację bankową kilka razy przelał z jego konta na swoje pieniądze. Łącznie pokrzywdzony stracił blisko 3500 zł. Teraz 22-latek za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Jak ustalili policjanci, 22-latek we wrześniu ubiegłego roku dopuścił się kilku kradzieży z włamaniem na szkodę swojego znajomego. Mężczyzna pomógł pokrzywdzonemu zainstalować na telefonie komórkowym aplikację bankową, a kiedy ten zasnął po wspólnej imprezie, przelał z jego konta na swoje gotówkę. Tego przestępstwa dopuścił się kilka razy. Łącznie poniesione straty pokrzywdzony oszacował na blisko 3500 zł.

Kiedy zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa powiadomił Policję. O kradzieże pieniędzy podejrzewał swojego 22-letniego znajomego. Przeprowadzone w tej sprawie czynności potwierdziły jego przypuszczenia.

Mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490
Powrót na górę strony