Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny złodziej w rękach policjantów

Data publikacji 09.02.2022

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu. 19-latek ma na koncie kradzieże w sklepach i perfumeriach, kradzieże z włamaniem oraz próbę włamania do sklepu, podczas której został zatrzymany. Jego łupem padło mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że jest on odpowiedzialny za co najmniej 13 takich czynów. Mężczyźnie może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do sklepu 19-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. Okazało się, że ma on na koncie więcej podobnych czynów.

Jak ustalili policjanci, 19-latek od stycznia do lutego bieżącego roku dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej 13 przestępstw przeciwko mieniu. Ma na koncie kradzieże w sklepach i drogeriach, skąd jego łupem padł między innymi alkohol, perfumy i papierosy. Ponadto pod pretekstem rozmienienia 200 zł w jednym z takich miejsc, wyrwał ekspedientce gotówkę z ręki i uciekł.

Funkcjonariusze potwierdzili również, że w jednym z jeleniogórskich sklepów 19-latek ukrył się przed zamknięciem, a następnie w szafkach klientów ukrył towar, który przygotował do wyniesienia ze sklepu. Były to głównie papierosy i alkohol o łącznej wartości blisko 7000 zł. Plan się nie powiódł. 19-latek po otwarciu sklepu został zauważony przez pracownika, jednak udało mu się uciec.

Funkcjonariusze operacyjni jeleniogórskiej komendy na podstawie zebranych informacji oraz na analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali 19-latka jako podejrzewanego o popełnienie wcześniej zgłoszonych czynów.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że ma on na koncie więcej podobnych czynów.

Podejrzany za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490
Powrót na górę strony