Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był zdesperowany i chciał popełnić samobójstwo – odnaleźli go policjanci

Data publikacji 10.02.2022

Dzięki profesjonalnym i szybkim działaniom wałbrzyskich policjantów wczoraj w nocy uratowane zostało życie zdesperowanego mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze odnaleźli desperata w terenie leśnym w rejonie ul. Prostopadłej w Wałbrzychu. 25-latek miał już na szyi założoną pętlę, jednak po rozmowie z jednym z policjantów zrezygnował z desperackiego kroku.

Zdesperowany mężczyzna około godziny trzeciej w nocy sam zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił, że zamierza popełnić samobójstwo, jednak nie chciał przekazać, gdzie się znajduje. Dyżurny pierwszego komisariatu, który otrzymał takie informacje, szybko dokonał ustaleń i wysłał w wytypowane miejsca będące w służbie patrole prewencji i ruchu drogowego z miejscowych komisariatów oraz wałbrzyskiej komendy miejskiej. Wspólne działania już po godzinie doprowadziły do odnalezienia mężczyzny w rejonie ul. Prostopadłej.

Gdy mundurowi pojawili się na miejscu, zobaczyli sznur przywiązany do gałęzi, a na szyi 25-latka założoną pętlę. Funkcjonariusze wiedzieli, że trzeba działać szybko. Jeden z policjantów ruchu drogowego zaczął więc rozmawiać z desperatem. Ostatecznie po krótkich negocjacjach młody wałbrzyszanin zdecydował się na pójście z mundurowymi, którzy niezwłocznie odcięli sznur od gałęzi i zdjęli go z szyi mężczyzny.

Policjanci udzielili poszkodowanemu pomocy przedmedycznej i ostatecznie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który to przewiózł zdesperowanego 25-latka do szpitala, gdzie udzielona mu została dalsza pomoc. Wałbrzyszanin znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Najważniejsze jednak, że cala historia zakończyła się szczęśliwie, a wałbrzyscy funkcjonariusze po raz kolejny, dzięki pracy zespołowej oraz szybkim i sprawnym działaniom, uratowali ludzkie życie.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony