Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przestępcza para recydywistów w rękach złotoryjskich policjantów. Na swoim koncie mają szereg kradzieży i włamań

Data publikacji 10.02.2022

Złotoryjscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy są podejrzani o popełnienie licznych kradzieży i włamań na terenie powiatu złotoryjskiego. Na swoim koncie mają między innymi kradzież samochodu osobowego oraz włamania do pomieszczeń gospodarczych i domu w budowie. Oboje przestępstw tych dopuścili się w warunkach recydywy. Mężczyzna dodatkowo był osobą poszukiwaną, dlatego trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższych 8 miesięcy. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 50 tysięcy złotych, ale większość skradzionego mienia została odzyskana.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi zatrzymali 34-letniego mężczyznę i 38-letnią kobietę. Para podejrzana jest o popełnienie serii przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścili się w warunkach recydywy. Straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 50 tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, para działała na terenie miasta Złotoryja i gminy Zagrodno. Wspólnie będą odpowiadać za włamanie do domu w budowie, zniszczenie mienia, włamania do garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Kobieta będzie odpowiadała również za włamanie do samochodu dostawczego i kradzież z jego wnętrza elektronarzędzi oraz kradzież samochodu osobowego, który służył parze do popełnienia tych przestępstw.

Mężczyzna z kolei będzie odpowiadał również za posiadanie narkotyków oraz za usiłowanie kradzieży piły spalinowej i siekiery narzędziowej. Sprzęt ten porzucił w trakcie ucieczki, kiedy został zauważony przez właściciela posesji.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionego mienia. Było ono skrywane między innymi w lesie oraz w jednym z mieszkań na terenie Złotoryi. W lokalu tym ukrywał się także 34-latek, ponieważ był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Za popełnione w przeszłości przestępstwa miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższych 8 miesięcy.

Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie pozostałego skradzionego mienia. Niewykluczone, że para ma na swoim koncie także inne przestępstwa.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Złotoryi
sierż. szt. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923
Powrót na górę strony