Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wsiadł na rower w stanie nietrzeźwości – został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tys. zł

Data publikacji 11.02.2022

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany rzez oleśnickich policjantów rowerzysta. Nietrzeźwy mężczyzna, za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący to realne zagrożenie na drodze i decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

Wczoraj na terenie Oleśnicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Mężczyzna poruszający się jednośladem miał bardzo duże problemy z utrzymaniem  prostego toru jazdy, co wzbudziło niepokój i zainteresowanie funkcjonariuszy.

Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego intensywna woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 59-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie! Skrajnie nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karny w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila - mandat w kwocie 1000 zł
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila - mandat w kwocie 2500 zł

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie jakiego rodzaju pojazdem się poruszają, stanowią zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację, refleks i percepcję, co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oleśnicy
asp. Bernadeta Pytel
tel. 601 589 781

Powrót na górę strony