Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzymając nóż w ręku, groził sąsiadowi

Data publikacji 11.02.2022

Jaworscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o kierowanie gróźb pod adresem sąsiada. Sprawca trzymając w ręku nóż kuchenny, groził mieszkańcowi Jawora pozbawieniem życia, co wzbudziło u pokrzywdzonego obawy ich spełnienia. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Końcem ubiegłego roku dyżurny jaworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Jawora dotyczące gróźb karalnych. Z przyjętego zawiadomienia wynikało, że 39-letni sąsiad zgłaszającego, kierując w jego stronę nóż kuchenny, wypowiadał groźby karalne pozbawienia go życia. Wzbudziło to u pokrzywdzonego uzasadnioną obawę, że groźby te faktycznie zostaną spełnione.

Po zebraniu materiału dowodowego policjant prowadzący postępowanie wezwał 39-latka do jaworskiej jednostki celem wykonania z jego udziałem niezbędnych czynności procesowych. Pomimo prawidłowo doręczanych wezwań, podejrzany nie stawił się na komendzie. Prokurator Rejonowy w Jaworze wydał więc postanowienie o przymusowym zatrzymaniu i doprowadzeniu mężczyzny do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

W miniony piątek policjanci zatrzymali 39-latka. Mężczyzna usłyszał w końcu zarzut dotyczący gróźb karalnych na szkodę sąsiada.

Za swoje zachowanie 39-letni jaworzanin odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

Powrót na górę strony