Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Do 15 lat więzienia grozi mężczyźnie, który ukradł… kapsułki do prania

Data publikacji 14.02.2022

Głogowscy dzielnicowi zatrzymali 35-letniego recydywistę, który ukradł z marketu kapsułki do prania i uciekając uderzył interweniującego ochroniarza. Skradziony towar został odzyskany i wrócił do dalszej sprzedaży, a zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. To kolejne przestępstwo przeciwko mieniu popełnione przez tego mężczyznę, dlatego tym razem grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu w jednym z głogowskich sklepów. Jeden z klientów zabrał z półki trzy opakowania kapsułek do prania o łącznej wartości ponad 100 zł i nie płacąc próbował opuścić market. Podejrzane zachowanie mężczyzny nie umknęło uwadze pracownika ochrony, który zareagował próbując zatrzymać złodzieja. Ten jednak, aby nie stracić łupu użył siły wobec ochroniarza, uderzając go pięścią w głowę oraz grożąc pobiciem.

Po ucieczce złodzieja pracownicy sklepu powiadomili o zdarzeniu głogowskich policjantów. Na miejsce zostali wysłani dzielnicowi, którzy po zdobyciu informacji o sprawcy wiedzieli kogo szukać. Chwilę później w ich rękach znalazł się 35-latek, odpowiedzialny za kradzież i uszkodzenie ciała pracownika ochrony. Skradzione mienie w całości zostało odzyskane i przekazane do sklepu.

Po analizie zdarzenia i zebranych w tej sprawie informacji policjanci wspólnie z prokuratorem skierowali wniosek do sądu o tymczasowy areszt na 3 miesiące dla 35-latka, który został zatwierdzony. Okazało się również, że mężczyzna już wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego tym razem grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Głogowie
sierż. szt. Emilia Reguła
tel. 604 904 452

Powrót na górę strony