Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ten weekend lutego był intensywny dla dolnośląskich policjantów

Data publikacji 14.02.2022

Funkcjonariusze codziennie działają w różnych miejscach na ternie dolnośląskich miast i powiatów, starając się być zawsze tam, gdzie dochodzić może do łamania prawa lub sytuacji niebezpiecznych z punktu widzenia życia i zdrowia mieszkańców. Ten weekend był pracowity, bo policjanci interweniowali 4392 razy, wyeliminowali z ruchu 54 nietrzeźwych kierowców i zatrzymali 195 sprawców przestępstw, a także 81 osób poszukiwanych. Wobec kilkuset osób zaistniała także konieczność podjęcia czynności w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń i kończyły się one postępowaniem mandatowym, pouczeniami lub sporządzeniem wniosków o ukaranie do sądu. Pamiętajmy, że tylko odpowiedzialne decyzje i podejmowanie stosownych działań, może uchronić nas przed zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Utrata prawa jazdy i kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności grozi osobom, które pomimo wielokrotnych apeli i działań policjantów oraz akcji prewencyjnych, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. W ciągu ostatnich trzech dni na drogach naszego województwa policjanci wyeliminowali z ruchu ich aż 54. Rekordzista tego niechlubnego zestawienia miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy ujawnieni przez mundurowych nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani i teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Dolnośląscy policjanci w ciągu ostatniego weekendu, przeprowadzili też 4392 interwencje, zatrzymali 195 sprawców przestępstw, a także 81 osób poszukiwanych. Wobec kilkuset mieszkańców naszego regionu zaistniała także konieczność podjęcia czynności w związku z nieprzestrzeganiem obowiązujących obostrzeń. Kończyły się one postępowaniem mandatowym, pouczeniami lub sporządzeniem wniosków o ukaranie do sądu.

Każdej doby policjanci wspierają również w czynnościach służbowych pracowników Sanepidu, kontrolując osoby objęte kwarantanną oraz przestrzeganie obostrzeń przez mieszkańców. Wszyscy przecież zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko współodpowiedzialność za bezpieczeństwo, która przejawia się między innymi zachowywaniem dystansu społecznego i zasłanianiem nosa oraz ust, może ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

  • policjanci sprawdzający prędkość przy drodze
  • policjanci kontrolujący market
  • policjant z fotoradarem
Powrót na górę strony