Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Meloman” trafił do więzienia

Data publikacji 15.02.2022

Kilka dni temu dzierżoniowscy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyznę. 48-latek wpadł podczas interwencji, gdyż słuchał zbyt głośno muzyki w godzinach ciszy nocnej. Został przewieziony już do Aresztu Śledczego.

Kilka dni temu, już po godzinie 22:00, dyżurny dzierżoniowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, iż w jednym z budynków wielorodzinnych na terenie miasta dochodzi do zakłócania ciszy nocnej. Jeden z lokatorów słuchał bardzo głośno muzykę. Na miejsce został wysłany patrol prewencji.

Drzwi funkcjonariuszom otworzył właściciel mieszkania, który stwierdził, że zna swoje prawa i może słuchać głośno muzyki kiedy tylko chce. Nie przekonywały go tłumaczenia, że cisza nocna zaczyna się o godzinie 22:00.

W trakcie czynności legitymowania i sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, iż jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie, do odbycia kary pozbawienia wolności. Jakież było zdziwienie „melomana”, że został został zatrzymany. Sąsiedzi przez ponad 100 dni będą mieli ciszę. 48-latek trafił już do Aresztu Śledczego. 

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794 

Powrót na górę strony