Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocny pościg za kierowcą audi. Mężczyzna z dożywotnim zakazem

Data publikacji 15.02.2022

W ręce policjantów z Lubina wpadł kierowca audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki mężczyzna łamał przepisy ruchu drogowego, nie reagując na polecenia policjantów do zatrzymania się. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowała się pasażerka. Uciekinier został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Okazało się, że uciekał, bo posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podejrzanemu została również pobrana krew do badań laboratoryjnych, gdyż wstępne badanie narkotesterem wskazało, że mężczyzna znajduje się pod wpływem metamfetaminy.

Policjanci wydziału prewencji, patrolując miasto, przed godziną 3. zauważyli pojazd marki Audi, którym kierował mężczyzna, a na miejscu pasażera znajdowała się kobieta. Kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierowca jednak zignorował polecenie policjantów, przyśpieszył i podjął próbę ucieczki. Stróże prawa rozpoczęli pościg. Mężczyzna uciekał w kierunku miejscowości Ścinawa.  Do działań dołączyły inne patrole powiadomione drogą radiową przez dyżurnego.

W trakcie pościgu uciekinier nie stosował się do przepisów, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. W miejscowości Siedlce, aby uniknąć odpowiedzialności, na łuku drogi, wyprzedzał inny pojazd przekraczając podwójną linię ciągłą. Kontynuując ucieczkę kierowca skręcił w kierunku miejscowości Czerniec, tam stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Policjanci natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny siedzącego za kierownicą pojazdu. Okazał się nim 38 – letni mieszkaniec Lubina. W samochodzie, oprócz nieodpowiedzialnego kierowcy, podróżowała jego partnerka.

Mając podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem narkotyków, mundurowi przebadali go. Wynik narkotesteru okazał się pozytywny. Mężczyzna przyznał się, że chwilę wcześniej „wciągnął kreskę”. Z uwagi na ten fakt został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się dodatkowo, że 38–latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Lubinianin trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu, a także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą wynik narkotestera, mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków. Ponadto, 38-latek poniesie konsekwencje prawne za spowodowanie kolizji drogowej.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony