Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pechowa przejażdżka zakończyła się zatrzymaniem przez policjantów

Data publikacji 17.02.2022

Policjanci z polkowickiej drogówki przerwali możliwość kontynuacji podróży polkowickiej parze jadącej osobowym renault. Jak się okazało kierowca był pod wpływem środków odurzających, a pasażerka figurowała w policyjnych systemach jako osoba poszukiwana. Wcześniej potrącili na drodze sarnę.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej w Polkowicach reagują na każde zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej kolizji pojazdów. Tym razem podjęli czynności, żeby sprawdzić okoliczności znalezienia leżącej na jezdni sarny. Funkcjonariusze sprawdzili najbliższą okolicę przy drodze wojewódzkiej z Polkowic w kierunku Tarnówka i zauważyli uszkodzony pojazd na światłach awaryjnych.

Za kierownicą auta siedział 27-letni mieszkaniec miasta. Jego zachowanie wzbudziło od razu podejrzenia u przeprowadzających kontrolę funkcjonariuszy. Mundurowi zdecydowali się na badanie, a test wykazał w organizmie kierowcy obecność amfetaminy i metamfetaminy. Policjanci zwrócili także uwagę na podróżującą pojazdem 38-letnią pasażerkę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest ona poszukiwana przez lubińskich prokuratorów.

Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. Jeśli przypuszczenia policjantów potwierdzą się, to mieszkaniec Polkowic z uwagi na kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków usłyszy zarzut, który może skutkować zakazem prowadzenia pojazdów, grzywną, a nawet dwuletnim pobytem w zakładzie karnym. Pasażerka samochodu trafiła zaraz po wykonaniu niezbędnych czynności do policyjnej celi, by następnego zostać doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lubinie. Pechowa przejażdżka zakończyła się dla pary pobytem w pobliskiej komendzie.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony